Jak pracovat se Skautskou pomocí lékárnám? 

Pokud jste lékárník  a obrací se na vás pacienti s dotazy, zda – li  jim léky dovezete nebo s dotazy, jak si léky obstarat jinak, když se ocitli v karanténě nebo se doma léčí s koronavirem, můžete jim sdělit telefonní číslo, na které se smí v případě potřeby obrátit a využít doručení léků skautskými dobrovolníky.

Služba je zcela zdarma.

Kdo a proč službu zajišťuje?

Doručování léků zajišťují členové organizace Junák – český skaut, kteří mají potřebné instrukce k tomu, aby došlo k předání léků včetně nezbytných informací od lékárníka. Provoz telefonní linky obstarává  tým proškolených dobrovolníků. Společně takto chceme nabídnout pomoc v období, které je pro naši společnost velmi zátěžové.


Jaký je přesně postup při využití služby?  

  1. Pacient zavolá lékárníkovi a ptá se jej na možnost doručení léků, bez nutnosti osobní návštěvy lékárny.
  2. Pokud si pacient není schopen zajistit léky jiným vhodným způsobem vč. osobní donášky, je v tomto případě možné využít služeb Skautské pomoci lékárnám a lékárník předá kontakt na naši telefonickou linku.
  3. Pacient následně zavolá na tuto tel. linku a náš operátor mu vysvětlí, jak služba funguje. Pokud se pacient rozhodne využít Skautské pomoci, bude jeho požadavek zadán do systému a dobrovolníci v oblasti, kam požadavek spadá, dostanou notifikaci.
  4. Konkrétní dobrovolník v terénu si tento požadavek převezme a následně bude telefonicky kontaktovat pacienta. Domluví se s ním na termínu předání léků a všech dalších podrobnostech. 
  5. V poslední fázi dobrovolník vyzvedne léky a společně s informacemi od lékárníka je předá bezkontaktní metodou pacientovi.