Jak pomáháme pacientům s diabetem? 

Čím dál častěji se na nás obracejí i pacienti trpící diabetem. Právě pro ně je návštěva jejich diabetologa velmi stresující a často i riziková, protože se ordinace jejich diabetologů vyskytují v poliklinikách a jiných velkých zdravotnických komplexech. Proto spolupracujeme i s diabetology.

Pokud provozujete diabetologickou ordinaci a máte pacienty, kteří patří do rizikové skupiny obyvatel, můžete jim nabídnout, ať se obrátí na nás. Doručení například testovacích proužků nebo jiných diabetologických potřeb pro ně zajistíme. Služba je zcela zdarma. Stačí pouze předat pacientovi tel.číslo na naši linku (608 737 587):

Jaký je přesně postup při využití naší služby?  

  1. Diabetolog zváží, zda má pacienty, pro které je osobní vyzvednutí diabetologických potřeb opravu rizikové a stresující.
  2. Těmto osobám může proaktivně nebo během své běžné činnosti nabídnout využití naší služby a předat kontakt na naši tel.linku.
  3. Pacient následně zavolá na naši tel.linku a náš operátor mu vysvětlí, jak služba funguje. Pokud se ji pacient rozhodne využít, bude jeho požadavek zadán do systému a dobrovolníci v oblasti, kam požadavek spadá, dostanou notifikaci.
  4. Konkrétní dobrovolník v terénu si tento požadavek převezme a následně bude telefonicky kontaktovat pacienta. Domluví se s ním na termínu doručení potřeb pro diabetiky a všech dalších podrobnostech.